درباره بلیان

در دنیای مدرن امروز نقش و نگارهای زیادی در کتاب و کتابخوانی پدیدار گشته و این عرصه دستخوش تغییرات زیادی شده است. یکی از این تغییرات مهم نشر الکترونیک می باشد که سبب تغییر در وضعیت کتابخوانی، انتشار و توزیع سریع، کاهش هزینه ها، حذف کاغذ و دسترسی آسان به کتاب ها شده است. در این راستا کتابخانه دیجیتالی بلیان اقدام به ایجاد بستری مناسب جهت انتشار الکترونیکی کتاب‌ها، مجلات، مقاله‌ها و… کرده است.

بلیان چیست؟

بلیان یک کتابخانه دیجیتال کتاب‌های الکترونیکی و صوتی و فروشگاه آنلاین کتاب چاپی است که علاوه بر کتاب، مجله و مقاله نیز در آن منتشر می‌شود. در بلیان هر کتابی یافت می‌شود. هدف ما این است که تمامی کتاب‌ها را در کتاب معرفی کنیم و سعی کنیم اکثر کتاب ها را در اختیار شما عزیزان قرار بدهیم.

اکثر کتاب‌ها به صورت رایگان در اختیار عموم مردم قرار می‌گیرند. تمام تلاش خود را خواهیم کرد که کتاب های منتشر شده در سایت با همکاری ناشران و نویسندگان کتاب‌ها، مجلات و مقالات باشند.

استفاده از وب‌سایت و اپلیکیشن بلیان رایگان است. شما می‌توانید حتی بدون ثبت نام در سایت، کتاب‌های الکترونیکی و صوتی را دریافت نمایید که بر روی همه دستگاه ها قابل اجرا هستند.

تمام ناشرها و نویسندگان می‌توانند برای انتشار کتاب‌هایشان به صورت الکترونیکی و صوتی با ما همکاری کنند. راه‌های ارتباطی با ما را می‌توانید در قسمت «تماس با ما» در سایت بلیان پیدا کنید.

ما که هستیم؟

سایت بلیان توسط یک گروه کوچک تشکیل شده است که اکثر اعضای این گروه را ربات‌ها تشکیل می‌دهند. شاید کمی عجیب باشد، اما سایت متشکل از تعدادی ربات است که بر روی کاربران نظارت می‌کنند و همه ربات‌ها توسط چند نفر برنامه‌نویس، مدیریت می‌شوند.

اکثر کتاب‌های موجود در سایت بلیان توسط کاربران ارسال می‌شوند و ربات‌ها آنها را طبق الگوریتم های خاص در طی چند فرآیند بررسی می‌کنند و در آخر پس از عبور از همه فیلترها، بر روی سایت بلیان منتشر خواهند شد.

هدف ما در بلیان این است که بستری برای لذت بردن از خواندن و شنیدن کتاب فراهم کنیم. برای رسیدن به این هدف از عموم مردم کمک خواهیم گرفت.

کتاب‌ها همیشه برای شماست

وقتی در سایت بلیان کتابی را به صورت الکترونیکی یا صوتی دریافت می‌کنید، فایل اصلی آن را می‌توانید دانلود کرده و بر روی دستگاه های مختلف اجرا نمایید. شما حتی وقتی که به اینترنت هم دسترسی ندارید، می‌توانید کتاب ها را روی هر دستگاهی که دوست دارید اجرا کنید و از آن لذت ببرید.

طراحی و پشتیبانی بلیان

کتابخانه دیجیتال بلیان و ربات‌های کاوش و ارسال کتاب بلیان توسط سیدرضا بازیار طراحی شده است. ربات‌ها و پشتیبانی سایت در شهرستان کازرون مستقر شده‌اند و به صورت ۲۴ ساعت شبانه‌روز آنلاین هستند. حتی روز های تعطیل هم فعالیت بلیان ادامه دارد.

خدمات میزبانی بلیان داخل کشور در همکاری با شرکت انتقال داده آسیاتک واقع در مرکز داده آن شرکت در مرکز مخابراتی زیرساخت توسط شرکت هاست دی‌ال ارائه میگردد. به همین دلیل ترافیک سایت بلیان برای کاربران ایرانی به صورت نیم‌بها محاسبه می‌شود.

برخی از قسمت‌های سایت بلیان بر روی سرور های قدرتمند شرکت میزبان شما در ایران میزبانی می‌شوند.

سرویس میزبان پیامک بلیان توسط شرکت میهن پیامک پشتیبانی می‌شود.

لایسنس قالب و افزونه‌های نسخه اول سایت بلیان به صورت قانونی و معتبر از شرکت انواتو تهیه شده است.